Previous
Next
KOMUNIKAT NAUKA ZDALNA

Nauczanie zdalne w szkole w okresie od 27.01. do 27.02.2022 r.

Szanowni Państwo,

Rozporządzenie Ministra MEN z 26 stycznia 2022 r. wprowadza czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

W wypadku szkoły muzycznej I stopnia oznacza to przejście na nauczanie zdalne dla wszystkich klas cyklu sześcio- i czteroletniego w okresie od 31. 01. {poniedziałek} do 27.02.2022 {niedziela}.

  1. Bardzo proszę Rodziców i Pedagogów o zabezpieczenie dostępu do komputerów i sprawdzenie haseł dostępu do MsTeams, za pomocą którego będą prowadzone zajęcia.
  2. Przypominam, że jednostka lekcji zdalnej to 30 min. W porozumieniu z nauczycielem można skrócić czas oczekiwania pomiędzy lekcjami tak aby zachować 10 min przerwy miedzy zajęciami {dotyczy przede wszystkim lekcji teorii}. Bezpośrednio po zakończeniu bloku przedmiotowego uczniowie będą mogli korzystać z  indywidualnych  konsultacji z nauczycielem przedmiotu.
  3. Do 27.02. nie będziemy zmieniać przyjętego planu lekcji. Niektórzy z Państwa zgłaszają zmianę godzin planu w szkole ogólnokształcącej od drugiego półrocza, która uniemożliwia dzieciom udział w naszych lekcjach na dotychczasowych warunkach. Wszystkie uwagi Państwa uwzględnimy wprowadzając zmiany planu po powrocie do nauki stacjonarnej.
  4. Prosimy jako nauczyciele o  zorganizowanie dzieciom w domu niekrępującego miejsca do nauki zdalnej, które umożliwi pracę przy włączonej kamerze. Prowadzenie lekcji przy wyłączonej kamerze z m. in z rytmiki mija się z celem.
  5. Uczniowie, którzy zmienili grupy przedmiotowe w II semestrze będą przydzieleni do nowych zespołów od 31.01.22.

Liliana Kucza dyr PSM I st. we Wrześni

Skip to content